PM1812-391J
Description
390µH Unshielded Inductor 80mA 18 Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Current Rating
80mA
DC Resistance (DCR)
18 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
3MHz
Frequency - Test
796kHz
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Inductance
390µH
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Q @ Freq
40 @ 796kHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Type
Related Product
PM1812-391J
FIXED IND 390UH 80MA 18 OHM SMD
PM1812-391J