PM1812-821J
Description
820µH Unshielded Inductor 30mA 35 Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Current Rating
30mA
DC Resistance (DCR)
35 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
2.5MHz
Frequency - Test
796kHz
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Inductance
820µH
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Q @ Freq
30 @ 796kHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Type
Related Product
PM1812-821J
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD
PM1812-821J