S1210R-223K
Manufacturer
API Delevan
Description
22µH Shielded Inductor 232mA 3 Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
500
Datasheets
S1210(R) Series
Online Catalog
S1210 and S1210R Series
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
Current Rating
232mA
DC Resistance (DCR)
3 Ohm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
19MHz
Frequency - Test
2.5MHz
Height - Seated (Max)
0.101" (2.57mm)
Inductance
22µH
Manufacturer
API Delevan Inc.
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
40 @ 2.5MHz
Ratings
Series
S1210R
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Tolerance
±10%
Type
Related Product
S1210R-223K
FIXED IND 22UH 232MA 3 OHM SMD
S1210R-223K
FIXED IND 22UH 232MA 3 OHM SMD