SDE0403A-330K
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
FIXED IND 33UH 600MA 485 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
800mA
Current Rating
600mA
DC Resistance (DCR)
485 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
20MHz
Frequency - Test
1MHz
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Inductance
33µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±10%
Type
Wirewound
Related Product
SDE0403A-330K
33µH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 485 mOhm Max Nonstandard
SDE0403A-330K
FIXED IND 33UH 600MA 485 MOHM