SDE0604A-121K
Description
FIXED IND 120UH 750MA 900 MOHM
Current - Saturation
600mA
Current Rating
750mA
DC Resistance (DCR)
900 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
7.5MHz
Frequency - Test
1kHz
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Inductance
120µH
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±10%
Related Product
SDE0604A-121K
120µH Unshielded Wirewound Inductor 750mA 900 mOhm Max Nonstandard
SDE0604A-121K
FIXED IND 120UH 750MA 900 MOHM