SDE0604A-270M
Description
FIXED IND 27UH 1.7A 200 MOHM SMD
Current - Saturation
1.2A
Current Rating
1.7A
DC Resistance (DCR)
200 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
18MHz
Frequency - Test
1MHz
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Inductance
27µH
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Related Product
SDE0604A-270M
SDE0604A-270M
27µH Unshielded Wirewound Inductor 1.7A 200 mOhm Max Nonstandard