SDE1006A-100M
Description
FIXED IND 10UH 3.8A 60 MOHM SMD
Current - Saturation
4A
Current Rating
3.8A
DC Resistance (DCR)
60 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
25MHz
Frequency - Test
1MHz
Height - Seated (Max)
0.228" (5.80mm)
Inductance
10µH
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Related Product
SDE1006A-100M
10µH Unshielded Wirewound Inductor 3.8A 60 mOhm Max Nonstandard
SDE1006A-100M