SLF12575T-221M1R3-H
Description
220µH Shielded Wirewound Inductor 1.3A 309.6 mOhm Max Nonstandard
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
500
Datasheets
SLF12575-H Series, Automotive
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Featured Product
SLF-H Series Automotive Low-Profile Power Inductor
Online Catalog
SLF Series
Other Related Documents
SLF(-H) Series Comparison
PCN Design/Specification
SLF-H Series Winding Process 29/Jul/2013
Product Training Modules
SMD Inductors
Current - Saturation
1.3A
Current Rating
1.3A
DC Resistance (DCR)
309.6 mOhm Max
Frequency - Test
1kHz
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)
Inductance
220µH
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
AEC-Q200
Series
SLF-H
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Related Product
SLF12575T-221M1R3-H
FIXED IND 220UH 1.3A 258 MOHM
SLF12575T-221M1R3-H
FIXED IND 220UH 1.3A 258 MOHM