SLF6028T-220MR77-PF
Description
22µH Shielded Wirewound Inductor 1.3A 124.8 mOhm Max Nonstandard
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Datasheets
SLF6028 Series, Commercial
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
SLF Series
Product Training Modules
SMD Inductors
Current - Saturation
770mA
Current Rating
1.3A
DC Resistance (DCR)
124.8 mOhm Max
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
22µH
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Series
SLF
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Related Product
SLF6028T-220MR77-PF
FIXED IND 22UH 770MA 104 MOHM
SLF6028T-220MR77-PF
FIXED IND 22UH 770MA 104 MOHM