TYS8040220M-10
Manufacturer
Laird Technologies - Signal Integrity Products
Description
FIXED IND 22UH 2.1A 69 MOHM SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
2.4A
Current Rating
2.1A
DC Resistance (DCR)
69 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
9.5MHz
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)
Inductance
22µH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Related Product
TYS8040220M-10
22µH Shielded Inductor 2.1A 69 mOhm Max Nonstandard
TYS8040220M-10