VLCF4024T-220MR65-2
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 22UH 650MA 332 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
650mA
Current Rating
650mA
DC Resistance (DCR)
332 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Inductance
22µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
VLCF4024T-220MR65-2
22µH Shielded Wirewound Inductor 650mA 332 mOhm Max Nonstandard
VLCF4024T-220MR65-2
FIXED IND 22UH 650MA 332 MOHM