VLCF5020T-3R3N1R6
Description
FIXED IND 3.3UH 1.6A 83 MOHM SMD
Ext. Price
1
Current - Saturation
1.6A
Current Rating
1.6A
DC Resistance (DCR)
83 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Inductance
3.3µH
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±30%
Related Product
VLCF5020T-3R3N1R6
3.3µH Shielded Wirewound Inductor 1.6A 83 mOhm Max Nonstandard
VLCF5020T-3R3N1R6