VLCF5020T-3R3N2R0-1
Description
3.3µH Shielded Wirewound Inductor 2.02A 96 mOhm Max Nonstandard
Ext. Price
500
Datasheets
VLCF5020-1 Series
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
VLCF Series
Product Training Modules
SMD Inductors
Current - Saturation
2.02A
Current Rating
2.02A
DC Resistance (DCR)
96 mOhm Max
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Inductance
3.3µH
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
Series
VLCF
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±30%
Related Product
VLCF5020T-3R3N2R0-1
FIXED IND 3.3UH 2.02A 96 MOHM
VLCF5020T-3R3N2R0-1
FIXED IND 3.3UH 2.02A 96 MOHM