VLS3012ET-220M-CA
Manufacturer
TDK Corporation
Description
22µH Shielded Wirewound Inductor 610mA 756 mOhm Max Nonstandard
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Datasheets
VLS3012E-CA Series, Automotive
Featured Product
VLS-E-CA Series Automotive Low-Profile Power Inductor
Online Catalog
VLS Series
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
440mA
Current Rating
610mA
DC Resistance (DCR)
756 mOhm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
1MHz
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
22µH
Manufacturer
TDK Corporation
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
Series
VLS-E-CA
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
VLS3012ET-220M-CA
FIXED IND 22UH 610MA 756 MOHM
VLS3012ET-220M-CA
FIXED IND 22UH 610MA 756 MOHM