IRG5K75HF06A
Description
IGBT Module Half Bridge 600V 140A 330W Chassis Mount POWIR® 34
Datasheets
IRG5K75HF06A
Current - Collector (Ic) (Max)
140A
Current - Collector Cutoff (Max)
1mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce
3.6nF @ 25V
Power - Max
330W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.1V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600V