LC1200WM
Manufacturer
Tripp Lite
Description
LINE CONDITIONER 1200W 4OUT
Category
Line Protection, Distribution, Backups
Family
Line Conditioners
Datasheets
Line Conditioners Manual
LC1200WM
RoHS Information
Declaration of Conformity
AC Outlets
4
Category
Connector - AC Output
NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input
NEMA 5-15P on 6' Cable
Family
Line Conditioners
Features
Surge, Noise Suppression
Manufacturer
Tripp Lite
Part Status
Obsolete
Power - Output
1200W
Series
Size
7.25" L x 5.00" W x 5.00" H (184mm x 127mm x 127mm)
Voltage - Input
87 ~ 140VAC
Voltage - Output
120VAC