AT25SF041-SHD-T
Manufacturer
Adesto Technologies
Description
IC FLASH 4MBIT 104MHZ 8SOIC
Category
Integrated Circuits (ICs)
Family
ICs Memory
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
AT25SF041 Datasheet
Online Catalog
Flash AT25SF041
PCN Assembly/Origin
.208” Wide 8-SOIC 06/Apr/2016
PCN Other
Multiple Changes 17/Apr/2014
Category
Integrated Circuits (ICs)
Family
Memory
Format - Memory
FLASH
Interface
SPI Serial
Manufacturer
Adesto Technologies
Memory Size
4M (512K x 8)
Memory Type
FLASH
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Series
Speed
104MHz
Supplier Device Package
8-SOIC
Voltage - Supply
2.5 V ~ 3.6 V
Related Product
AT25SF041-SHD-T
IC FLASH 4MBIT 104MHZ 8SOIC
AT25SF041-SHD-T
IC FLASH 4MBIT 104MHZ 8SOIC