ASDMB-32.000MHZ-LY-T
Manufacturer
Abracon Corporation
Description
32MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 16mA Standby (Power Down)
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
3D Model
ASDMB.pdf
ASDMB.stp
Datasheets
ASDMB Series Datasheet
MEMSPEED PRO II Flyer
ASDMB Drawing
Online Catalog
ASDMB, Pure Silicon™ Series
Product Training Modules
MEMSpeed Pro II
Category
Crystals and Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max)
15µA
Current - Supply (Max)
16mA
Family
Oscillators
Frequency
32MHz
Frequency Stability
±10ppm
Function
Standby (Power Down)
Height
0.035" (0.90mm)
Manufacturer
Abracon LLC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
LVCMOS
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Ratings
Series
Pure Silicon™ ASDMB
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type
MEMS (Silicon)
Voltage - Supply
1.8 V ~ 3.3 V
Related Product
ASDMB-32.000MHZ-LY-T
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD
ASDMB-32.000MHZ-LY-T
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD