ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
Manufacturer
Abracon Corporation
Description
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Supply (Disable) (Max)
15µA
Current - Supply (Max)
16mA
Frequency
3.6864MHz
Frequency Stability
±10ppm
Function
Standby (Power Down)
Height
0.035" (0.90mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
LVCMOS
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
MEMS (Silicon)
Voltage - Supply
1.8 V ~ 3.3 V
Related Product
ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
3.6864MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 16mA Standby (Power Down)
ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD