ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T
Manufacturer
Abracon Corporation
Description
32.768kHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.5 V ~ 3.63 V 1.52µA
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
3D Model
ASTMTXK.pdf
ASTMTXK.stp
Datasheets
ASTMTXK Series Datasheet
Featured Product
KHz MEMS Oscillators
Online Catalog
ASTMTXK Series
Category
Crystals and Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max)
Current - Supply (Max)
1.52µA
Family
Oscillators
Frequency
32.768kHz
Frequency Stability
±5ppm
Function
Height
0.024" (0.60mm)
Manufacturer
Abracon LLC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
LVCMOS
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
ASTMTXK
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Type
MEMS (Silicon)
Voltage - Supply
1.5 V ~ 3.63 V
Related Product
ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T
OSC TCXO 32.768KHZ MEMS SMD
ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T
OSC TCXO 32.768KHZ MEMS SMD