ASV-18.432MHZ-EJ-T
Manufacturer
Abracon Corporation
Description
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Current - Supply (Max)
15mA
Frequency
18.432MHz
Frequency Stability
±20ppm
Function
Tri-State (Output Enable)
Height
0.071" (1.80mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Output
HCMOS
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ratings
Size / Dimension
0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V
Popular Parts
AXS-7050-04-01
SOCKET 4PAD 7.0X5.0 XTAL OR OSC
AXS-7050-04-02
Related Product
ASV-18.432MHZ-EJ-T
18.432MHz HCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 15mA Enable/Disable
ASV-18.432MHZ-EJ-T
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD