AU-24.000MBE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
24MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 6mA Enable/Disable
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
AU Series Datasheet
CMOS Automotive Part Number Guide
Online Catalog
AU - Automotive Series
Category
Crystals and Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max)
Current - Supply (Max)
6mA
Family
Oscillators
Frequency
24MHz
Frequency Stability
±50ppm
Function
Enable/Disable
Height
0.043" (1.10mm)
Manufacturer
TXC CORPORATION
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
CMOS
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Series
AU
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V
Other Names
AU24000MBET
Standard Package
Related Product
AU-24.000MBE-T
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
AU-24.000MBE-T
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD