AU-54.000MBE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Supply (Disable) (Max)
Current - Supply (Max)
6mA
Frequency
54MHz
Frequency Stability
±50ppm
Function
Tri-State (Output Enable)
Height
0.043" (1.10mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
CMOS
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ratings
AEC-Q100
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V
Related Product
AU-54.000MBE-T
54MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 6mA Enable/Disable
AU-54.000MBE-T
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD