ECX-L37BN-125.000
Manufacturer
ECS Inc. International
Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Supply (Disable) (Max)
16mA
Current - Supply (Max)
20mA
Frequency
125MHz
Frequency Stability
±50ppm
Function
Tri-State (Output Enable)
Height
0.067" (1.70mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
LVDS
Package / Case
6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ratings
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V