JX7012D0025.001875
Manufacturer
Pericom Semiconductor Corp.
Description
OSC XO 25.001875MHZ CMOS SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA
Current - Supply (Max)
45mA
Frequency
25.001875MHz
Frequency Stability
±25ppm
Function
Tri-State (Output Enable)
Height
0.079" (2.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
CMOS
Package / Case
6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ratings
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
2.5V
Related Product
JX7012D0025.001875
25.001875MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 2.5V 45mA Enable/Disable