KC3225A106.250C3GE00
Manufacturer
AVX Corporation
Description
106.25MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 25mA Standby (Power Down)
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
KC3225A-C3 Series Datasheet
Online Catalog
KC3225A-C3, Kyocera Series
Category
Crystals and Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Current - Supply (Max)
25mA
Family
Oscillators
Frequency
106.25MHz
Frequency Stability
±50ppm
Function
Standby (Power Down)
Height
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
AVX Corp/Kyocera Corp
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
CMOS
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
KC3225A-C3, Kyocera
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V
Related Product
KC3225A106.250C3GE00
OSC XO 106.25MHZ CMOS SMD
KC3225A106.250C3GE00
OSC XO 106.25MHZ CMOS SMD