KC3225K1.84320C1GE00
Manufacturer
AVX Corporation
Description
1.8432MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.8V, 2.5V, 3.3V 3.5mA Standby (Power Down)
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
K Series Datasheet
Tape & Reel Specification
Crystal Device Selection Guide
Featured Product
K-Series Oscillators
Online Catalog
K Series
Category
Crystals and Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max)
5µA
Current - Supply (Max)
3.5mA
Family
Oscillators
Frequency
1.8432MHz
Frequency Stability
±50ppm
Function
Standby (Power Down)
Height
0.031" (0.80mm)
Manufacturer
AVX Corp/Kyocera Corp
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
CMOS
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
KC3225K, Kyocera
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Related Product
KC3225K1.84320C1GE00
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
KC3225K1.84320C1GE00
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD