KC5032K25.0000C1GE00
Manufacturer
AVX Corporation
Description
25MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.8V, 2.5V, 3.3V 5mA Standby (Power Down)
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
K Series Datasheet
Tape & Reel Specification
Crystal Device Selection Guide
Featured Product
K-Series Oscillators
Online Catalog
K Series
Category
Crystals and Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max)
5µA
Current - Supply (Max)
5mA
Family
Oscillators
Frequency
25MHz
Frequency Stability
±50ppm
Function
Standby (Power Down)
Height
0.047" (1.20mm)
Manufacturer
AVX Corp/Kyocera Corp
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
CMOS
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
KC5032K, Kyocera
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Related Product
KC5032K25.0000C1GE00
OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
KC5032K25.0000C1GE00
OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD