KC7050T156.250L30E00
Manufacturer
AVX Corporation
Description
156.25MHz LVDS SO (SAW) Oscillator Surface Mount 3.3V 70mA Enable/Disable
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
Category
Crystals and Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max)
Current - Supply (Max)
70mA
Family
Oscillators
Frequency
156.25MHz
Frequency Stability
±50ppm
Function
Enable/Disable
Height
0.051" (1.30mm)
Manufacturer
AVX Corp/Kyocera Corp
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Output
LVDS
Package / Case
6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
KC7050T-L3, Kyocera
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
SO (SAW)
Voltage - Supply
3.3V
Related Product
KC7050T156.250L30E00
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
KC7050T156.250L30E00
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD