TB-24.000MBD-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max)
Current - Supply (Max)
25mA
Frequency
24MHz
Frequency Stability
±25ppm
Function
Tri-State (Output Enable)
Height
0.030" (0.75mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
CMOS
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
MEMS (Silicon)
Voltage - Supply
3.3V
Related Product
TB-24.000MBD-T
24MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 25mA Enable/Disable
TB-24.000MBD-T
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD