TB614-054.0M
Manufacturer
Connor-Winfield
Description
OSC VCTCXO 54.000MHZ LVCMOS SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max)
Current - Supply (Max)
12mA
Frequency
54MHz
Frequency Stability
±0.5ppm
Function
Tri-State (Output Enable)
Height
0.079" (2.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
LVCMOS
Package / Case
10-SMD, No Lead (QFN, LCC)
Ratings
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
VCTCXO
Voltage - Supply
3.3V
Related Product
TB614-054.0M
54MHz LVCMOS VCTCXO Oscillator Surface Mount 3.3V 12mA Enable/Disable
TB614-054.0M