STM1061N34WX6F
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
IC VOLT DETECTOR 3.4V LP SOT-23
Category
Integrated Circuits (ICs)
Family
Supervisors/Power management IC
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Mounting Type
Surface Mount
Number of Voltages Monitored
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
Open Drain or Open Collector
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Reset
Active Low
Reset Timeout
30 µs Typical Propagation Delay
Supplier Device Package
SOT-23-3
Type
Simple Reset/Power-On Reset
Voltage - Threshold
3.4V
Popular Parts
STM1061N31WX6F
IC VOLT DETECTOR 3.1V LP SOT-23
STM1061N30WX6F
IC VOLT DETECTOR LP 3.0V SOT-23
Related Product
STM1061N34WX6F
Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-3
STM1061N34WX6F