ADP2108ACBZ-1.3-R7
Description
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.3V 1 Output 600mA 5-WFBGA, WLCSP
Datasheets
ADP2108
Mfg Application Notes
Pressure Transmitter Solutions
Pulse Oximeter Solution
Electrocardiogram (ECG) Solutions
Online Catalog
Buck (Step-Down) IC
PCN Packaging
WLCSP Devices/8mm 28/Feb/2012
Reference Design Library
ADP2108-1.3-EVALZ: 1.3V @ 600mA, 2.3 ~ 5.5V in
Current - Output
600mA
Frequency - Switching
3MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case
5-WFBGA, WLCSP
Supplier Device Package
5-WLCSP
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Input (Min)
2.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.3V
Related Product
ADP2108ACBZ-1.3-R7
IC REG BCK 1.3V 0.6A SYNC 5WLCSP
ADP2108ACBZ-1.3-R7