ADM7160AUJZ-2.5-R7
Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 200mA TSOT-5
Online Catalog
2.5V to 2.7V
Current - Limit (Min)
220mA
Current - Output
200mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Dropout (Typical)
0.15V @ 200mA
Voltage - Input
Up to 5.5V
Voltage - Output
2.5V