ADM7160AUJZ-3.3-R2
Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 200mA TSOT-5
Ext. Price
250
Online Catalog
3.1V to 3.3V
Current - Limit (Min)
220mA
Current - Output
200mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Dropout (Typical)
0.15V @ 200mA
Voltage - Input
Up to 5.5V
Voltage - Output
3.3V