ADP1712AUJZ-1.3-R7
Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.3V 300mA TSOT-5
Linear Voltage Regulators (LDO) PMIC
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
ADP1712-14
Online Catalog
< 1.7V
Product Training Modules
Power Line Monitoring
Current - Limit (Min)
380mA
Current - Output
300mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Regulator Topology
Positive Fixed
Series
Supplier Device Package
TSOT-5
Voltage - Dropout (Typical)
Voltage - Input
2.5 V ~ 5.5 V
Voltage - Output
1.3V