ADP1754ACPZ-1.2-R7
Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 1.2A 16-LFCSP-WQ (4x4)
Linear Voltage Regulators (LDO) PMIC
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
ADP1754,55
Online Catalog
< 1.7V
PCN Assembly/Origin
Assembly Site Transfer 03/Feb/2014
Assembly Site Revision A 05/May/2014
Current - Limit (Min)
1.5A
Current - Output
1.2A
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C