LD39130SJ12R
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 300mA 4-FlipChip (.69x.69)
Category
Integrated Circuits (ICs)
Family
Linear Voltage Regulators (LDO) PMIC
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Datasheets
LD39130S
Online Catalog
< 1.7V
Product Training Modules
Healthcare and Wellness
Category
Integrated Circuits (ICs)
Current - Limit (Min)
Current - Output
300mA
Family
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer
STMicroelectronics
Mounting Type
Surface Mount
Number of Regulators
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
4-UFBGA, FCBGA
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Regulator Topology
Positive Fixed
Series
Supplier Device Package
4-FlipChip (.69x.69)
Voltage - Dropout (Typical)
Voltage - Input
1.4 V ~ 5.5 V
Voltage - Output
1.2V
Related Product
LD39130SJ12R
IC REG LDO 1.2V 0.3A FLIPCHIP
LD39130SJ12R
IC REG LDO 1.2V 0.3A FLIPCHIP