LD6806CX4/16H,315
Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.6V 200mA 4-WLCSP (0.76x0.76)
Datasheets
LD6806 Series
Current - Limit (Min)
300mA
Current - Output
200mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
4-XFBGA, WLCSP
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
4-WLCSP (0.76x0.76)
Voltage - Dropout (Typical)
0.06V @ 200mA
Voltage - Input
2.3 V ~ 5.5 V
Voltage - Output
1.6V
Related Product
LD6806CX4/16H,315
IC REG LDO 1.6V 0.2A 4WLCSP
LD6806CX4/16H,315
IC REG LDO 1.6V 0.2A 4WLCSP