MPMA1002AT1
Manufacturer
Vishay/Thin Film
Description
RES NET 10K OHM 2 RES TO236-3
Category
Resistors
Family
Resistor Networks, Arrays
Applications
Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type
Voltage Divider
Height
0.044" (1.12mm)
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
3
Number of Resistors
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Per Element
100mW
Resistance (Ohms)
10k
Size / Dimension
0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Supplier Device Package
SOT-23
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
MPMA1002AT1
RES NTWRK 2 RES 10K OHM TO236-3
MPMA1002AT1
RES NET 10K OHM 2 RES TO236-3