OSOPTA1003AT1
Manufacturer
Vishay/Thin Film
Description
RES ARRAY 100K OHM 10 RES 20SSOP
Category
Resistors
Family
Resistor Networks, Arrays
Applications
Circuit Type
Isolated
Height
0.068" (1.73mm)
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
20
Number of Resistors
10
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Power Per Element
100mW
Resistance (Ohms)
100k
Size / Dimension
0.344" L x 0.154" W (8.74mm x 3.91mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
OSOPTA1003AT1
RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SSOP
OSOPTA1003AT1