RP104PJ360CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
RES ARRAY 36 OHM 4 RES 0804
Category
Resistors
Family
Resistor Networks, Arrays
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Applications
Circuit Type
Isolated
Height
0.018" (0.45mm)
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
8
Number of Resistors
4
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element
62.5mW
Resistance (Ohms)
36
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Supplier Device Package
0804
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
RP104PJ360CS
RES ARRAY 4 RES 36 OHM 0804
RP104PJ360CS
RES ARRAY 36 OHM 4 RES 0804