PRQC12.00CR1010V00L
Manufacturer
AVX Corporation
Description
RESONATOR CER 12.00MHZ SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Resonators
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Capacitance
10pF
Features
Built in Capacitor
Frequency
12MHz
Frequency Stability
±0.02%
Frequency Tolerance
±0.1%
Height
0.039" (1.00mm)
Impedance
200 Ohm
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Package / Case
3-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Type
Ceramic
Related Product
PRQC12.00CR1010V00L
RESONATOR CER 12.00MHZ SMD
PRQC12.00CR1010V00L
12MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 10pF ±0.02% 200 Ohm 0°C ~ 70°C Surface Mount