0403AT62A0003E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
404MHz Chip RF Antenna 402MHz ~ 405MHz 0dBi Solder Surface Mount
Category
RF/IF and RFID
Family
RF Antennas
Datasheets
0403AT62A0003
Design Resources
IoT Product Selector
Antenna Type
Chip
Applications
Category
RF/IF and RFID
Family
RF Antennas
Features
Frequency (Center/Band)
404MHz
Frequency Group
UHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency Range
402MHz ~ 405MHz
Gain
0dBi
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Ingress Protection
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Number of Bands
1
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Discontinued
Power - Max
2W
Return Loss
-9.5dB
Series
Termination
Solder
VSWR
Other Names
Standard Package
1
Related Product
0403AT62A0003E
403MHZ MICS ANTENNA
0403AT62A0003E
403MHZ MICS ANTENNA