RFBPF1608060A1T
Manufacturer
Walsin Technology
Description
FILTER BANDPASS 2.4GHZ ISM SMD
Category
Filters
Family
RF Filters
Bandwidth
Filter Type
Band Pass
Frequency
2.45GHz Center
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Insertion Loss
2.8dB
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Ripple
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Related Product
RFBPF1608060A1T
FILTER BANDPASS 2.4GHZ ISM SMD
RFBPF1608060A1T
FILTER BANDPASS 2.4GHZ ISM SMD