MASWSS0178TR-3000
Manufacturer
M/A-Com Technology Solutions
Description
RF Switch IC Cellular, GPS, PCS SPDT 3GHz 50 Ohm 8-MSOP-EP
Category
RF/IF and RFID
Family
RF Switches
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
MASWSS0178
Design Resources
IoT Product Selector
Online Catalog
MASWSS0178
PCN Assembly/Origin
Test Site 09/Mar/2016
Category
RF/IF and RFID
Circuit
SPDT
Family
RF Switches
Features
Frequency - Lower
10MHz
Frequency - Upper
3GHz
IIP3
43dBm (typ)
Impedance
50 Ohm
Insertion Loss @ Frequency
0.75dB @ 3GHz
Isolation @ Frequency
43dB @ 3GHz (typ)
Manufacturer
M/A-Com Technology Solutions
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
P1dB
29dBm
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad