LCCF4/0-14B-X
Datasheets
LCCF4/0-14B-X Drawing
Diameter - Barrel ID
0.630" (16.00mm)
Diameter - Barrel OD
0.910" (23.11mm)
Diameter - Ring ID
0.270" (6.86mm)
Length - Overall
3.600" (91.44mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Tab Thickness
0.140" (3.56mm)
Width - Outer Edges
1.170" (29.72mm)