LCCF4/0-14BH-X
Datasheets
LCCF4/0-14BH-X Drawing
Diameter - Barrel ID
0.630" (16.00mm)
Diameter - Barrel OD
0.910" (23.11mm)
Diameter - Ring ID
0.270" (6.86mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), 45° Angle
Tab Thickness
0.140" (3.56mm)
Width - Outer Edges
1.170" (29.72mm)