BX640-60R/B
Manufacturer
E-Z-Hook
Description
EST PROBE 60" 18AWG BANANA
Category
Test and Measurement
Family
Meter Interface Banana Test Leads
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Other Names
BX640-60-R/B
BX640-60-R/B-ND
Q6472874
Standard Package
1
1st Connector
Banana Plug, Single
2nd Connector
Test Probe
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Category
Test and Measurement
Configuration
Banana to Test Probe
Contents
2 Leads, Black and Red
Current Rating
Family
Test Leads - Banana, Meter Interface
Manufacturer
E-Z-Hook
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Ratings
Series
Stacking Method
Non Stackable
Type
Patch Cord
Voltage - Rated
Wire Gauge
18 AWG