ERO-S2PHF7502
Manufacturer
Description
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
75k
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
ERO-S2PHF7502
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL